سیستم ایمنی آلفارومئو

نوامبر 14, 2017 5:32 ق.ظ

سیستم ایمنی آلفارومئو

سیستم ایمنی آلفارومئو برای تامین ایمنی وحفاظت کامل از راننده وسرنشینات خودرو طراحی شده و موفق به دریافت رتبه معتبر پنج ستاره ی ایمنی یورو NCAP شده است

دارای 6 عدد کیسه هوای ایمنی راننده سرنشین جلو جانبی پرده ای.

‌ ایربگ‌های جانبی یا SAS/SAB

اولین ایربگ جانبی جهان را ولوو در مدل‌های 850 خود معرفی کرد. برخی خودروسازان مانند آلفارومئو، از دو ایربگ جانبی در هر دو طرف صندلی استفاده می‌کنند ولی برخی دیگر مثل جنرال موتورز معمولا از یک ایربگ جانبی، که بین صندلی‌ها جاسازی می‌شود، بهره می‌برند.

‌ ایربگ پرده‌ای

سال 1999 برای اولین‌بار ایربگ پرده‌ای در ولوو S80 معرفی شد. ایربگ پرده‌ای برای هر دو ردیف سرنشینان است و علاوه‌بر کاهش صدمات وارده از طرف بدنه، مهم‌ترین کاربردش در امان نگه‌داشتن سرنشینان از شیشه‌های شکسته است. این ایربگ‌ها علاوه بر سنسور ضربه، به سنسور شتاب جانبی نیز مجهزند تا در هنگام واژگونی خودرو بلافاصله فعال شوند. داشتن ایربگ پرده‌ای مانند ایربگ جانبی، برای خودروها الزامی نیست اما از ویژگی های خودروهای آلفارومئو نصب این نوع مدل ایربگ بر روی جولیتا و میتو میباشد .

‌سنسور باد تایر یا TMPS

سنسور باد که به تازگی در بازار کشورمان زیر نامش را می‌شنویم، از 2007 در ایالات متحده اجباری شد. TMPS دو مدل دارد؛ نسخه‌های ارزانترش تعداد دور هر چرخ را محاسبه می‌کنند و در این حالت چرخی که فشار تایر استانداردی نداشته باشد، سریع‌تر می‌چرخد و لو می‌رود همانند مدل نصب شده بر روی خودروی جولیتا! اما برای نسخه‌های گران‌تر TMPS از یک سنسور فشار وایرلس در هر چرخ استفاده می‌شود همانند مدل نصب شده بر روی خودروی میتو .

سیستم ضد بلوکه ترمز ABS

سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD

سیستم کمکی ترمز BA

سیستم کنترل پایداری ESC

سیستم کنترل کشش ASR

سیستم کمکی حرکت در سر پیچ ها CBC

سیستم دیفرانسیل الکتریکی Q2E این سیستم در چرخ های جلوی خودرو نصب شده وباعث می شود که سیستم نگه دارنده خودرو در تپه ها HILL HOLDER

سیستم هوشمند پشت سری برای جلوگیری از صدمات تصادف