GIULIA

 تاریخچه و مشخصات فنی آلفارومئو جولیا

این خودرو در ژوئن 2015 رو نمایی و در فوریه 2016 به بازار عرضه گردید.

 

 

جولیا توسط یک تیم تحت رهبری مارکو تنسون طراح ارشد بیرونی آندره لوی و به همراه چندین طراحهای برجسته شرکت فیات که مادر اصلی آلفارومئو می باشد طراحی گردیده.

جولیا در روز 24 ژوئن 2015 در موزه آلفارومئو به نمایش در آمد که در این رویداد همزمان با سالگرد 105 سالۀ این شرکت بود، و همچنین اولین آرم شرکت را برای همه مدل های آلفا رومئو معرفی گردید جولیا  نیز تحت شعار جدید (“مکانیک احساسات” در ایتالیایی) ارائه شد.

 

alfa romeo giulia

جولیا با استفاده از موتور جلو، محرک عقب ،که این امر  شامل 50٪ وزن جلو و 50٪ توزیع وزن عقب است. سیستم تعلیق مستقل می باشد ، تمام مدل های جولیا با استفاده از یک شاسی درایو کربن ساخته همچنین در مدل های چهار چرخ محرک نیز ارائه شد است.

 

 

جولیا ولوچه این مدل در نمایشگاه بین المللی  2016 پاریس معرفی شد. این مدل در دو نوع  موتور را ارائه گردید: یکی2.0 لیتری توربو بنزین و دیگری  2.2 لیتری دیزل ، هر دو مجهز به سیستم انتقال اتوماتیک 8 سرعته و اگزوز  دو طرف به همراه رینگ 19 اینچی  می باشند.

 

 

در  مدل بنزین یک موتور  4 سیلندر با تولید حداکثر قدرت 280 اسب بخار  و حداکثر گشتاور 400 نیوتن متر در دور 2250 دور در دقیقه همرا با سیستم مولتی ایر توربو شارژ و در مدل دیزل  یک موتور چهار سیلندر سیستم تزریق مستقیم  با حداکثر قدرت 207 اسب بخار  و دارای سیستم مولتی جت و توربو شارژ می باشد.

 

 

جولیا کوادریفوگلیو

موتور آن  توسط یک آلیاژ آلومینیومی ساخته شده است که یک موتورv6  2.9 لیتر  حداکثر قدرت 510 اسب بخار  و گشتار 2500 تا 5000 دور در دقیقه  را دارا می باشد این موتور توسط تکنیسین های فراری ساخته شده است و مربوط به موتور F154 CB V8 دو موتور توربو فراری است.

 

وزن مدل Quadifolio 3،124 کیلوگرم و  نسبت قدرت به وزن 3 کیلوگرم می باشد. در ساخت  آن از  کامپوزیت و آلیاژ سبک و فیبر کربن استفاده شده.

 

 

در جلو خودرو سپر با جنس فیبر کربن و در عقب اسپویلر از جنس فیبر کربن طراحی شده.

 

 

سیستم انتقال قدرت در دیفرانسیل عقب قادر به ارسال 100٪ گشتاور به چرخ چپ یا راست  و انتقال اتوماتیک 8 سرعته  میباشد. سیستم ترمز با استفاده از روتورهای سرامیکی کربنی،  همراه با شش پیستون جلو و چهار پیستون کالیپر عقب و کالیپر عقب کمکی برای ترمز دستی. طراحی گردیده.

 

 

در داخل خودرو، داشبورد با چرم و فیبر کربن طراحی گردیده و دکمه شروع موتور روی فرمان چند منظوره قرار گرفته است. علاوه بر این، راننده گزینه انتخاب پویا “DNA” Alfa Romeo را ارائه می دهد که در مرکز کنسول قرار می گیرد.

 

 

آلفارومئو جولیا مدل کوادریفوگلیو، می تواند  در عرض 3.9 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد و حداکثر تا سرعت 307 کیلومتر در ساعت برسد.

 

یک مدل از این خودرو در گشت پلیس  در رنگ سرمه ای  مورد استفاده قرار گرفته است.

 

 

تجهیزات و ایمنی

تمام مدل های جولیا دارای سیستم های ایمنی فعال به عنوان استاندارد هستند، از جمله (FCW) تشخیص عابر پیادهAEB-IBS-LDW   و کنترل کروز با محدود کننده سرعت و سیستم ترمز الکترونیکی   کنترل دامنه شاسی تعلیق فعال  وسیستم  ESC می توان نام برد.

 

 

جولیا  در سال 2016 توسط EuroNCAP جهت تست تصادف  نمره 98٪ برای حفاظت از سرنشین ها  بدست آورد ،که  در آن زمان بالاترین نمره ای که تا به حال برای  ماشین به دست آمده است ، حتی در یک سیستم رتبه بندی در سال 2015 جولیا نتایج پنج ستاره را به دست آورد.

 

 

جوایز که جولیا توانسته کسب کند  میتوان به جایزه خودرو 2017 اروپا و زیباترین ماشین سال 2016  وجوایز دیگری نام برد.

کلیپ تصویری

https://www.aparat.com/v/s8aEM