قیمت آلفارومئو در ایران چقدره؟

دسامبر 8, 2022 10:35 ق.ظ

قیمت آلفارومئو در ایران چقدر است؟ این اتومبیل مانند دیگر برندهای معتبر خارجی مثل هوندا، سوبارو، فولکس واگن و …. وارد ایران شد و با اتومبیل های هم رده خود به رقابت پرداخت. سه محصول از کمپانی آلفاروئو در ایران خرید و فروش می شود با نام های جولیتا، میتو و 4c می باشند. این اتومبیل بسیار زیبا در سال های گذشته وارد ایران شده است. با توجه به توقف واردات این اتومبیل در ایران هنوز خرید و فروش آن انجام می گیرد.

قیمت آلفارومئو میتو

درباره قیمت آلفارومئو میتو باید بگوییم که این مدل اتومبیل به عنوان کوچکترین و ارزان ترین عضو خانواده آلفارومئو می باشد. این مدل هاچ بک ایتالیایی برای خریدارانی که به هاچ بک های زیبا با قیمت محدود علاقه مند هستند مناسب می باشد. در حقیقت واردات آلفارومئو مدل میتو از سال 2010 میلادی به ایران آغاز شده است و در سال 2012 عرضه این اتومبیل رشد بیشتری پیدا کرد. این آلفارومئو هاچ بک برخلاف سگمنتی که در آن ارائه می شود، قابلیت های حرکتی قابل قبول و امکاناتی را ارائه کرده است. این اتومبیل با توجه به امکاناتی که دارد توانست به مدت زیادی در بازارهای جهانی مطرح شود. اصلی ترین رقیب آلفارومئو در سال های اخیر دی ان 3 بوده است که هر دو در بازارهای ایران به سرنوشت مختومی دچار شدند.

درباره طراحی فنی این اتومبیل باید بگوییم که در زیر کاپوت آلفارومئو میتو یک موتور 1.4 لیتری توربوشارژ وجود دارد. مهمترین ویژگی این موتور برخورداری از تکنولوژی مولتی ایر می باشد. این پیشرانه قابلیت تولید حداکثر 135 اسب بخار قدرت را دارد. گشتاور پیش بینی شده برای این اتومبیل 1135 کیلویی 206 نیوتن محاسبه شده است که با توجه به وزن اتومبیل کاملا متناسب می باشد. همین امر باعث شده است که میتو به یک هاچ بک بسیار سریع تبدیل شود. جعبه دنده این اتومبیل به صورت دو کلاچه طراحی شده است که در تعویض دنده ها از دقت و سرعت بالایی برخوردار است.

آلفارومئو میتو می تواند در مدت زمان 8.5 ثانیه از حالت سکون به شتاب 100 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. حداکثر سرعتی که برای این هاچ بک ایتالیایی گزارش کرده اند 207 کیلومتر در ساعت است. میتو در عین برخورداری از یک پیشرانه قوی و قدرتمند با فنی بالا، عملکرد قابل قبولی را از خود به نمایش می گذارد. با توجه به موارد یاد شده میزان مصرف سوخت در این اتومبیل کاملا اقتصادی است. مصرف سوخت ترکیبی این اتومبیل به صورت ترکیبی در هر 100 کیلومتر 5.6 لیتر است این میزان برای یک هاچ بک کوچک با باک 45 لیتری مقدار مناسبی به شمار می رود.

اما نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که تجربه های فوق العاده از داشتن آلفارومئو برای برخی از افراد در همین جا به پایان می رسد. به این دلیل که تعمیرات و سرویس های دوره ای آلفارومئو در ایران به سادگی انجام نمی شود. برای انجام این سرویس ها لازم است تنها به تعمیرکاران ماهر و آموزش دیده در این زمینه اعتماد کنید. فراموش نکنید که پیشرانه 1.4 لیتری مولتی ایر این اتومبیل بسیار پیچیده است و فقط افراد متخصص قادر به تعمیر و سرویس آن ها می باشند در غیر این صورت می تواند به میتو خسارات سنگین و جبران ناپذیری وارد شود.

دریافت نوبت اینترنتی جهت تعمیرگاه

در حال حاضر قیمت آلفارومئو میتو کارکرده تولید سال های 2012 تا 2015 بین 950000000 تا 700000000 می باشد.

یکی از دلایل کاهش آلفارومئو میتو در بازارهای کشور قیمت بسیار بالایی بود که کمپانی های وارد کننده برای این اتومبیل در نظر می گرفتند. این قیمت های بسیار بالا موجب شد که فاصله قیمت بین آلفارومئو مدل میتو و جولیتا به میزان زیادی کاهش پیدا کند. در نهایت مشاهده کردیم که واردات این مدل اتومبیل به میزان زیادی کاهش پیدا کرد. آخرین ورژن های این خودرو که در کشور ایران وجود دارند معمولا مربوط به تولیدات 2015 میلادی می باشند. تولید و حیات آلفارومئو میتو در سال 2019 میلادی به پایان رسید و امیدی به واردات مجدد این هاچ بک زیبای ایتالیایی به کشور نخواهد بود.

قیمت آلفارومئو جولیتا

آلفارومئو جولیتا یکی دیگر از محصولات کمپانی آلفارومئو است که در ایران بسیار مورد توجه قرار گرفت. واردات مدل های اولیه این اتومبیل به ایران از سال 2011 تا 2013 انجام گرفت. بعد از آن خیابان های ایران شاهد حضور مدل های فیس لیفت این اتومبیل بود. در حال حاضر آخرید مدل آلفارومئو جولیتا که در ایران مشاهده می شود مدل 2017 آن می باشد.

این اتومبیل با تبلیغات گسترده ای وارد ایران شد با توجه به اینکه در هنگام ورود رقبای قدرتمندی برای آن وجود نداشت مدت زمان طولانی به عنوان یک اتومبیل مطرح شناخته می شد. در ادامه واردات آلفارومئو جولیتا به وسیله کمپانی وارد کننده به شکل ضعیفی ادامه یافت و پس از آن نیز رقبای مطرحی مانند فولکس واگن، گلف، سئات لئون در معرض تهدید قرار گرفت. در نهایت واردات این اتومبیل از سال 2020 متوقف شده است.

آلفارومئو جولیتا دارای یک پیشرانه 1.4 لیتری توربوشارژ می باشد. این اتومبیل در ظاهر با مدل میتو شباهت زیادی دارد. اما به دلیل تنظیمات صورت گرفته شده موجب می شده که قدرت و گشتاور بیشتری تولید کند. بیشترین قدرتی که برای جولیتا گزارش شده است 170 اسب بخار می باشد. گشتاور این اتومبیل در حدود 250 نیوتن می باشد که برای یک اتومبیل هاچ بک لوکس و اسپرت قابل قبول است. جعبه دنده پیش بینی شده برای آلفارومئو جولیتا مثل نمونه کوچکتر میتو به صورت 6 سرعته اتوماتیک دوکلاچه می باشد.

آلفارومئو جولیتا از قدرت فنی بسیار بالایی برخوردار است به همین دلیل می تواند در مدت زمان 7.7 ثانیه از حالت سکون به شتاب 100 کیلومتر در ساعت دست پیدا می کند. بالاترین میزان سرعت برای این اتومبیل 218 کیلومتر بر ساعت گزارش شده است. این میزان سرعت برای یک هاچ بک نسبتا جمع و جور یک سرعت قابل قبول به شمار می رود. آلفارومئو جولیتا مانند میتو بسیار اقتصادی است و در هر صد کیلومتر فقط 6 لیتر بنزین مصرف می کند. نکته قابل توجه این است که این اتومبیل سوخت را به صورت ترکیبی مصرف می کند. با توجه به این موارد می توانیم به جرات ادعا کنیم که آلفارومئو جولیتا به عنوان یک ورژن قوی تر و قدرتمندتر از میتو می باشد.

با همه شایستگی هایی که آلفاروئو جولیتا دارد این اتومبیل آن طور که باید در بازار ایران موفقیت کسب نکرد. در ادامه قصد داریم علت ناکامی های آلفارومئو جولیتا را مورد بررسی قرار دهیم. اولین گزینه ای که در این مورد وجود دارد حساسیت پیشرانه این اتومبیل در برابر بنزین بی کیفیت است. با توجه به اینکه به شکل گاه و بیگاه در کشور با کمبود بنزین سوپر روبرو هستیم مالکیت اتومبیل آلفارومئو جولیتا برای تامین سوخت این اتومبیل با مشکلاتی روبرو هستند.

همانطور که قبلا اشاره کردیم مدل میتو دارای پیچیدگی های فنی زیادی بود که جولیتا نیز از این پیچیدگی ها برخوردار است. جالب است بدانید انجام تعمیرات فنی جولیتا در برخی مواقع از بی ام و نیز پیچیده تر می باشد. به همین دلیل است که در حال حاضر بیشتر این اتومبیل ها به دلیل مراجعه به تعمیرکاران غیرمتخصص دچار مشکل شده اند.

قیمت آلفاررومئو کارکرده

در ابتدای امر آلفارومئو جولیتا با قیمت 170 میلیون تومان وارد بازارهای ایران شدند. پس از توقف عرضه جنسیس کوپه این قیمت به 200 میلیون تومان رسید. اما با رشد قیمت ارز ما شاهد انفجار قیمت اتومبیل های وارداتی شدیم امروزه قیمت آلفارومئو جولیتا صفر و کارکرد به میزان زیادی افزایش پیدا کرده است. در ادامه قصد داریم به شکل مختصر به بررسی قیمت های تولیدات این اتومبیل در سال های مختلف بپردازیم.

قیمت آلفارومئو جولیتا 2017  : 1,260,000,000~1,260,000,000 تومان

آلفارومئو جولیتا 2016: 1,070,000,000 تومان

آلفارومئو جولیتا 2015: 990,000,000 تومان

آلفارومئو جولیتا: 2014860,000,000تومان

آلفارومئو جولیتا 2013: 830,000,000تومان

آلفارومئو جولیتا 2012: 800,000,000تومان

با توجه به موارد ذکر شده باید بگوییم اگر به فکر خرید مدل های کارکرده و دست دوم آلفارومئو جولیتا هستید باید به دنبال نمونه های سالم و با کارکرد کم باشید و بسیار دقت داشته باشید. به این دلیل که جولیتا نظیر دیگر برند های اروپایی با جاده ها و شرایط ایران سازگاری چندانی ندارد بنابراین در کیلومترهای نسبتا پایین دچار عملکرد می باشد.

طراحی بدنه آلفارومئو جولیتا

آلفارومئو جولیتا فاقد یک پلتفرم مدولارو یکپارچه است به همین دلیل مهندسان ایتالیایی ادعا دارند که تعمیرات و تغییرات بر روی بدنه آن به سادگی انجام می گیرد. اما اگر این موضوع را با تعمیرکاران سطح شهر سوال کنید مطمئنا به شما می گویند که جولیتا به عنوان یکی از سخت ترین اتومبیل ها برای تعمیرات رایج و تعویض قطعات می باشد.

گذشته از این موضوع طراحی و سبک جولیتا به گونه ای است که از سبکی خاص و ایمنی بالایی برخوردار است. جولیتا از طراحی زیبا و قابل توجه خودروهای ایتالیایی برخوردار است. همانطور که می دانید کمپانی آلفا به تعبیه پلاک در قسمت گوشه جلو دارد. یکی از مهمترین نکات بارز جولیتا ردیف چهارگانه چراغ های ال ای دی است. این چراغ ها به شکل عمودی در گوشه چراغ جلو به صورت عمودی قرار گرفته است.

فضای داخلی و تجهیزات رفاهی آلفارومئو جولیتا

در حالت عادی کابین پایین جولیتا در دو رنگ خاکستری و نقره ای ارائه شده است. اما شما می توانید به صورت سفارشی این کابین را در دو رنگ قهوه ای مایل به زرد یا قرمز سفارش دهید.

بیشتر بخش های داشبور جولیتا از پلاستیک ساخته شده اند. اما با وجود این کابین داخلی جولیتا دارای نوارهای آلومینیومی در اطراف درب ها، دنده، زیر دستی ها قرار دارد که موجب شده حالتی شیک و زیبا را به نمایش بگذارند. این اتومبیل از قابلیت تنظیم فرمان در 4 جهت برخوردار است. قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی و محل قرارگیری آن همچنین محل قرارگیری راننده پشت فرمان درست شبیه به همه اتومبیل های ایتالیایی متناسب با افرادی با دست های بلند و پاهای کوتاه طراحی شده است که این امر می تواند کمی مشکل آفرین باشد.

قابلیت پایین آوردن فرمان می تواند این مشکل را تا حد زیادی بهبود ببخشد. اما این امر می تواند مانع مشاهده کیلومترشمار و دور شمار می شود. در جولیتا قابلیت تنظیم زاویه نشیمنگاه برای صندلی راننده وجود ندارد. کنسول عریض در وسط باعص شده است که کمی فضای پای راننده محدود شود.

مزایا و معایب آلفارومئو جولیتا

اولین مزیت آلفارومئو جولیتا این است که ظاهر بسیار زیبا و جذاب بیضی شکلی آن می باشد. ظاهر این اتومبیل مانند همه ی خودروهای ایتالیایی بسیار دقیق و پر از جزئیات اصیل است. این ریزه کاری ها و تناسب فوق العاده موجب شده است که چهره آلفارومئو جولیتا کماکان زیبایی و طراوت خود را حفظ کنند.

دومین مزیت آلفارومئو جولیتا این است که لطف فناوری هایی نظیرکنترل الکتروهیدرولیکی سوپاپ‌ها (Multi Air)، تزریق مستقیم سوخت، گیربکس دوکلاچه سریع،توربوشارژر در پیشرانه از قوای محرکه بسیار بالایی برخوردار است. این اتومبیل در هیچ شرایطی راننده خود را ناامید نمی کند. افرادی که برای نخستین بار و بدون هیچ پیش زمینه ای پشت فرمان جولیتا قرار می گیرند باور نمی کنند پیشرانه این اتومبیل فقط 1.4 لیتر حجم دارد.

یکی از ابتدایی ترین و در عین حال با اهمیت ترین بخش های یک اتومبیل ایمنی آن می باشد. همانطور که می دانید اتومبیل هایی که از حال و هوای اسپرت برخوردار هستند نسبت به سیستم ترمز توجه بیشتری دارند. جالب است بدانید یکی از مهمترین ویژگی های جولیتا سیستم ترمز فوق العاده آن می باشد. این سیستم با استفاده از دیسک های خنک کننده در محور جلو و دیسک های ساده ای که در محور عقب وجود دارد همچنین سیستم HBA یا ترمز کمکی هیدرولیکی، CBC یا کنترل ترمز در پیچ ها، به سادگی می توانند از پس وزن 1290 کیلویی این اتومبیل برآید. این ویژگی ها موجب می شود که راننده در شرایط اضطراری به راحتی اتومبیل را کنترل کند. برخی از ورژن های آلفارومئو جولیتا دارای ترمز برمبو هستند که این امر باعث می شود ایمنی اتومبیل به میزان زیادی افزایش پیدا کند.

 

 

 

 

مشخصات فنی مدل‌های موجود 2014 تا 2017

محور محرک دیفرانسیل جلو

گیربکس 6 دنده اتومات دوکلاچه

پیشرانه 4 سیلندر توربوشارژ مولتی‌ایر

حجم موتور 1.4 لیتر

 

عملکرد فنی

قدرت 170 اسب‌بخار

گشتاور 250 نیوتن‌متر

شتاب 7.7 ثانیه

سرعت 218 کیلومتر برساعت

مصرف ترکیبی 6 لیتر در صد کیلومتر

 

ابعاد و اندازه ها

نوع بدنه هاچ‌ بک جمع و جور

نوع شاسی یکپارچه

نسل (کد اتاق) نسل اول (940) – فیس لیفت

طول 4351 میلی‌متر

عرض 1798 میلی‌متر

ارتفاع 1465 میلی‌متر

فاصله محوری 2634 میلی‌متر

وزن 1290 کیلوگرم

حجم باک 60 لیتر

چرخ جلو 225/45R17 اسپرت

چرخ عقب 225/45R17 اسپرت

سایر ویژگی‌ها رینگ 225/40R18 سوپراسپرت (سفارشی)

سیستم‌‌ کمکی راننده

کروز کنترل

کروز کنترل هوشمند

کنترل ایستایی در سربالایی

کنترل سرعت در سرازیری

کنترل کشش

کنترل پایداری

ضد واژگونی

اتو پارک

حالت رانندگی 3 حالته (اسپرت – نرمال – زمستان)

سایر ویژگی‌ها کنترل دور موتور (MSR) – فرمان‌پذیری هوشمند (DST)

سیستم هشدار دهنده‌

سنسور جلو سفارشی

سنسور عقب

سنسور باران

سنسور فشار باد تایر

سنسور خواب‌آلودگی راننده

رادار نقطه کور

رادار تغییرلاین

رادار تصادف جلو

رادار تصادف عقب

رادار تابلوخوان

سایر ویژگی‌ها

سیستم‌های ترمز

توزیع نیرو ترمز

ترمز ضدقفل

ترمز کمکی

ترمز پارک برقی

ترمز اضطراری

سایر ویژگی‌ ترمز کنترل ترمزها در پیچ (CBC) – کالیپر ترمز مسابقه‌ای (سفارشی)

سیستم‌ روشنایی

دی‌لایت

اتولایت

نوربالا اتومات

ارتفاع نور اتومات

چراغ مه‌شکن جلو

چراغ مه‌شکن عقب

چراغ چرخشی

چراغ شور

چراغ جلو زنون

سایر ویژگی‌ روشنایی چراغ بدرقه

فرمان

نیروی کمکی برقی

روکش چرم

دکمه‌های کنترلی

حساس به سرعت

پدال شیفتر سفارشی

گرمکن فرمان

سایر ویژگی‌ فرمان

 

مالتی مدیا

سیستم صوتی 8 اسپیکر HiFi – سیستم پخش BOSE – هندزفری

مانیتور سفارشی

نویگیشن

هدآپ

دوربین عقب سفارشی

دوربین جانبی

دوربین 360

دوربین شب

قابلیت پشتیبانی Bluetooth – USB – CD – MP3 – AUX

سایر ویژگی‌ مالتی مدیا نمایشگر صفحه کیلومتر

ایمنی کابین

مجموع ایربگ‌ها 6

ایربگ راننده

ایربگ زانویی راننده

ایربگ سرنشین جلو

ایربگ زانویی سرنشین جلو

ایربگ پرده‌ای

ایربگ جانبی جلو

ایربگ جانبی عقب

پشت‌سری فعال

سایر ویژگی‌ ایمنی دزدگیر اورجینال (سفارشی)

رفاهی کابین

ورود بدون کلید

استارت دکمه‌ای

سیستم تهویه اتومات دوگانه – دریچه تهویه عقب

کول باکس

صندلی‌ راننده تنظیم برقی – (مموری: سفارشی)

صندلی سرنشین جلو تنظیم برقی – (مموری: سفارشی)

ویژگی صندلی عقب تاشو

گرمکن صندلی جلو

سردکن صندلی

ماساژور صندلی

روکش صندلی چرم مشکی یا قهوه‌ای یا کرم یا خاکستری

ایزوفیکس صندلی

خروجی 12 ولت

صندوق برقی با جک

صندوق پران هوشمند

سایر ویژگی‌ کابین پدال آلومینیومی (سفارشی)

آینه و شیشه‌

آینه عقب الکتروکرومیک

آینه جانبی تاشو برقی

آینه جانبی با تنظیم برقی

آینه جانبی با گرمکن

سقف پانوراما

سانروف

سخن پایانی

در مورد قیمت آلفارومئو صفر باید بگوییم که در حال حاضر واردات اتومبیل های خارجی به کشور ممنوع می باشد و معمولا اتومبیل های موجود معمولا کارکرده هستند که قیمت آن ها در ابتدا شرح داده شد.

سوالات متداول

محاسبه قیمت روز اتومبیل های آلفارومئو چگونه انجام می گیرد؟

قیمت اتومبیل های ساخت آلفارومئو در ایران مانند جولیتا در بازار ایران با توجه به معاملات روز در بازار مشخص می گردد.

چه مدل های آلفار رومئو جولیتا در بازار های ایران وجود دارد؟

قیمت آلفارومئو جولیتا در بازارهای ایران برای سال های 2012 تا 2017 می باشد. در مورد مدل متیو باید بگوییم تولید این اتومبیل متوقف شده است.

تفاوت قیمت کارشناسی شده آلفارومئو با قیمت روز این اتومبیل چیست؟

قیمت کارشناسی شده طبق گزارش کامل وضعیت سلامت فنی، بدنه و آپشن‌های اتومبیل مشخص می‌شود و منجر به خرید اتومبیل با قیمت منصفانه خواهد شد.