4C SPIDER

آلفا رومئو تاریخی بسیار طولانی، غنی و رنگارنگ دارد که همزمان شامل موفقیت، تراژدی و تعالی؛ تمسخر و شگفتی و زیبایی است.

این برند و اتومبیل‌هایش جایگاه برجسته‌ای در تاریخ خودرو در میان بزرگانی چون فیات، بنز و هوندا دارند.

علاقه مندان به رانندگی  در سراسر جهان دو دسته هستند؛ یا از آلفا رومئو و خودروهایش متنفرند یا عاشق آن هستند.

در طول سال‌ها، آلفا رومئو کلکسیونی  بی نظیر از ماشین‌های طراحی شده توسط افسانه‌ای‌ترین طراحان خودرو مانند Giugiaro و Bertone ایجاد کرده‌است و امروزه  هنوز هم به راحتی و بدون شک  یکی از شیک‌ترین مارک‌های اتومبیل در دنیا را تولید می کند.

گذشته ی این شرکت با مسابقات اتومبیل سواری پیوند عمیقی دارد، آلفارومئو یک برند مطرح در تاریخ مسابقات اتومبیل رانی است .

شرکت آلفا رومئو موفق به کسب 2 قهرمانی فرمول یک در سال 1951 میلادی شده است.

ماشین های جاده ای و مسابقه ای تخصص شماره یک شرکت آلفا رومئو است.

قهرمانی در اولین و دومین دوره‌ی مسابقات فرمول یک

الفا رومئو

در نخستین فصل این مسابقات، مدل 159 توانست با اختلاف قابل‌توجه نسبت به رقبا، ۶ رقابت‌ از ۷ مسابقه فرمول یک ۱۹۵۰ را با قهرمانی پشت سر بگذارد.

بدون شک، آلفا یک برند افسانه ای است و ریشه خود را تا حد امکان تا امروز حفظ کرده است.

از اولین برنده تا کنون مسابقات قهرمانی فرمول 1 به سختی می‌توان اهمیت تاریخی و مشارکت آلفا رومئو به دنیای خودروها  را نادیده گرفت.

اتومبیل‌هایی که هرگز از زنگ زدن دست نمی‌کشند هر چقدر که سعی کنید آن‌ها را تعمیر کنید.

شاید تصور عموم علاقمندان دنیای خودرو یا رانندگان با تجربه این باشدکه ماشین‌های ایتالیایی غیرقابل اعتماد هستند یا در برابر حریفی چون غول های المان و جنرال موتور امریکا حرفی برای گفتن ندارند.

اما باید گفت کاملا اشتباه می کنند چراکه اتومبیل‌های آلفا تجسم تاریخ خودروسازی  و تجربه‌ای منحصر به فرد برای رانندگی و داشتن تجربه ی لذت بخش از رانندگی و سرعت هستند.

تجربه ی لذت بخش هر اتومبیل الفا رومئو برای راننده و سرنشینانش می سازد.

طراحی چشم نواز و جزئیات خیره کننده و احساساتی که در دوستداران خودرو ایجاد می کند به اندازه ای کافی است که بتوان از معایب آن چشم پوشی کنند.

خودروهایی کمی در دنیا هستند که بتوانند همزمان با قدرت طراحی و فنی خیره کننده در مشتریان و علاقمندان احساسات قوی ایجاد کنند.

داستان تولد و تکامل آلفا رومئو تا به امروز

الفا رومئو ایران

از زمان تاسیس، آلفا رومئو رویکرد منحصر به فرد و اصلی خود را برای ساخت خودرو در پیش گرفته و تلاش می‌کند نقطه همگرایی بین طراحی، وزن و سرعت را به دست آورد.

ترکیب طراحی نمادین ایتالیایی، تکنولوژی پیشرفته و روح پویا و جسور برای الهام بخشیدن مستمر به احساسات برای راننده و تک تک سرنشینان را یک نوع رسالت همیشگی می داند.

به سال 1906 برگردیم در شهر میلان،جایی که صنعت‌گر فرانسوی به نام الکساندر داراک، شرکتی در شهر میلان ثبت کرد تا خودروهای برند خودش یعنی داراک را در کشور ایتالیا عرضه کند.

خودروهای شرکت الکساندر داراک، در فرانسه و انگلیس با همکاری شرکت تالبوت عرضه می‌شدند؛ اما فروش بسیار کمی در ایتالیا داشتند.

برای بازار یابی و فروش بیشتر ، جوزپه مروسی (Giuseppe Merosi) به استخدام شرکت داراک درآمد تا در نقش مهندس و طراح خودرو این شرکت بتواند با ذائقه ی ایتالیایی خودروهایی را طراحی کند که در بازار خودروی ایتالیا سهمی داشته باشند.

مروسی قبل از پیوستن به شرکت داراک، برای فیات کار کرده بود و مهندس خوش فکر و با تجربه ای بود و شهرت قابل توجهی بین صنعت‌گران ایتالیا داشت.

و در کنار مروسی، انزو آنسلمو فراری مؤسس فراری، پیش از تشکیل کارخانه‌ی خود برای آلفارومئو کار می‌کرد و راننده‌ی این برند در مسابقات بود.

نقش مهم آلفارومئو در ظهور فراری به‌عنوان محبوب‌ترین سوپراسپرت‌ساز امروز دنیا، آشکاراست. در سمت دیگر ماجرا، لامبورگینی هم با تاثیرپذیری از فراری و شرکتش و برای رقابت با آن شکل گرفت.

آلفارومئو به‌عنوان عضوی از خانواده فیات کرایسلر بعد از خرید سهام آن توسط فیات، سبک‌ترین خودروهای اسپرتی را که در دنیا وجود دارد، تولید می‌کند.

این گذشته ی مشترک باعث  همکاری نزدیکی میان آلفارومئو و فراری برای تولید برخی خودروها شده است با این حال، دو شرکت همواره در مورد این همکاری‌ها سکوت کرده‌اند. تا جایی که برخی خودروهای آن به بچه‌فراری ملقب شده‌اند.

اواخر دهه‌ی ۱۹۲۰، آلفارومئو به پادشاه مسابقات اتومبیل رانی و سرعت تبدیل شده بود و در میان خودروسازان دنیا ،جایگاهی ویژه داشت.

این شهرت و آوازه  مشوق خوبی برای مدیران شرکت بود تا مدل‌های جاده‌ای و قابل استفاده برای عموم مردم را طراحی و تولید کنند تا آلفا رومئو صرفا یه جعبه ی سرعتی برای رانندگان مسابقات اتومبیل رانی نباشد.

این محبوبیت با فراز و نشیب های بسیاری همراه بود، جنگ های اول و دوم جهانی تا بحران مالی دهه هشتاد میلادی و خرید سهام شرکت توسط شرکت فیات دیگر غول خودروسازی ایتالیا برای نجات از ورشکستگی همگی نشان از داستان مسیر طولانی ست که این شرکت پیموده است.

از اواخر دهه‌ی ۸۰ میلادی، به‌تدریج محصولاتی با طراحی آینده‌نگر و ظاهری خلاقانه به سبد آلفارومئو اضافه شدند.

با تزریق سرمایه از طرف فیات و همکاری مجدد با استودیوهای برجسته‌ی ایتالیا، مثل برتونه، پینین فارینا و زاگاتو، نه تنها نمای ظاهری خودروهای آلفارومئو که ساختار شرکت نیز متحول شد.

پس از بازگشت موفق آلفارومئو به بازار جهانی و بهبود سودآوری، نقدهای مثبت و قهرمانی های پی درپی، این شرکت با اعتماد به نفس و جسورانه طراحی مدل‌های اسپرت و متفاوت از رقبا در بازار را شروع کرد.

با شروع قرن بیستم و خصوصا دهه‌ی ۲۰۱۰، آلفارومئو تصمیم گرفت تا با تکیه به گذشته و تجاربش و همینطور مشتریان وفادارش و علاقمندان به دنیای مسابقات اتومبیل رانی، تنوع در محصولات را کاهش دهد؛ اما خودروهایی منحصربه فرد و غیرقابل چشم پوشی در سبد داشته باشد.

آلفا رومئو 4c spider

الفارومئو 4c spider

اگر می خواهید بپرسید که یک خودرو می تواند هنر باشد، آن را به ایتالیایی ها واگذار کنید تا پاسخ بگیرید. آنها تقریبا یک قرن است که ماشینهای با ظاهری فوق العاده تولید کرده اند.

و آلفارومئو 4C spider یک نمونه فوق العاده است که از هر زاویه‌ای کاملا زیبا به نظر می‌رسد.

در سال 2013 در نمایشگاه خودرو ژنو، آلفا از یک خودرو ورزشی سبک وزن با موتور متوسط به نام آلفارومئو 4C spider رونمایی کرد.

یه سال سریع جلو میریم و آلفارومئو 4C spider با فروشی عالی جلو رفت در طول عمر 6 ساله آن، تغییرات زیادی در 4C انجام نشد.

هر کدام از آنها با یک موتور تمام آلومینیومی 1٫75 لیتری توربو با نام 4C مجهز  و 237 اسب بخار و 258 پوند گشتاور تولید و به بازار عرصه شدند.

کوپه آلفارومئو 4C spider اولین ماشین تولید شده در تاریخ این شرکت است که می‌تواند ادعا کند که به میراث ورزشی این برند وفادار است .

 

چراکه آلفارومئو 4C spider جاده را در آغوش می‌گیرد و آن را کنترل می‌کند و بخصوص اگر وقتی می‌خواهید در مسیری پر پیچ و تاب رانندگی کنید

یک ماشین جمع و جور ایتالیایی با طراحی فوق العاده

   آلفارومئو 4c spider

دوست‌داشتنی ست، چرا؟

فرمان پذیری عالی و مصرف سوخت پایینی که دارد باعث می شود احساس کنید یک راکت کوچک است.

در کنار ابعاد کاملا حساب شده‌اش تا پوشش‌های باشکوه و برآمده‌اش، تا انتهای جذاب و در عین حال تهاجمی آن، که خودرویی اسپرت و در عین حال سبک ساخته است.

این خودرو از تک‌کویی از الیاف کربن استفاده می‌کند که 132 پوند وزن(60 کیلو گرم) دارد

در مدت زمان  4٫5 ثانیه 0-60 ثانیه به سرعت بالای 160 مایل (257 کیلومتر در ساعت) در ساعت می رسد.

آلفارومئو 4C spider از یک انتقال دو کلاچ با شیفتر به سبک پدالی استفاده می‌کند.

این سیستم امتحان شده و رایج برای ماشین‌های زیادی کار می‌کند، اما برای آلفارومئو 4C spider احساس خوبی ندارد.

با این حال، از آنجا که آلفا یک توربوشارژر غول آسا را به موتور آن متصل کرده است، تاخیر توربو وجود دارد، اما نوع ان بد نیست.

شاسی مونوکوکی فیبر کربن آلفارومئو 4C spider با یک چیز در نظر گرفته شده است: کم کردن وزن تا حد ممکن .

به این ترتیب، تیم طراحی آلفا توانست وزن شاسی کل را به 143 پوند (65 کیلوگرم) کاهش دهد، و هنگامی که تمام اجزای دیگر مانند زیر قاب، و نگهدارنده‌های مختلف موتور به کار گرفته شد، فقط 236 پوند (203 کیلوگرم) وزن داشت.

معمولا، وقتی می‌گوییم یک ماشین خوب به نظر می‌رسد، تنها اشاره به سر و صدای آن در هنگام شروع به کار یا گردش است، اما با آلفارومئو 4C spider ،این مورد صادق نیست.

از آنجا که موتور درست پشت سر شما نصب شده است، می توانید صدای توربو شارژر را بعد از 2100 دور در دقیقه بشنوید.

مشخصات فنی

چهارسیلندر اسپرت  آلفارومئو 4C spider، این کوپه ایتالیایی دو نفره تنها در سال 2015 و به تعداد انگشت‌شماری به ایران آمد.

الفارومئو 4C spider های وارداتی از نسخه تولید محدود «لانچ ادیشن» بودند که در چندین ویژگی ظاهری با سایر 4Cهای بازار ایران متفاوند از جمله در: چراغ‌ هفت لنزی جلو (معروف به چشم عنکبوتی)، کالیپرهای قرمز، رینگ‌های مشکی، قاب کربنی آینه‌ها، ورودی هوای گلگیر جلو، پلاک با شماره اختصاصی حک‌شده در کنسول.

وضعیت آلفارومئو 4C spider در بازار ایران

 • مدل‌های موجود 2015 تا 2016
 • محور محرک دیفرانسیل عقب
 • گیربکس 6 دنده اتومات دوکلاچه
 • پیشرانه 4 سیلندر توربوشارژ
 • حجم موتور 1.75 لیتر

عملکرد فنی آلفارومئو 4C spider

 • قدرت 240 اسب‌بخار
 • گشتاور 350 نیوتن‌متر
 • شتاب 4.1 ثانیه
 • سرعت 258 کیلومتر برساعت
 • مصرف ترکیبی 6.8 لیتر در صد کیلومتر

ابعاد و اندازه های آلفارومئو 4C spider

 • نوع بدنه کوپه
 • نوع شاسی یکپارچه
 • نسل (کد اتاق) نسل اول (960)
 • وزن 1118 کیلوگرم
 • حجم باک 40 لیتر
 • 3 حالت رانندگی (نرمال – داینامیک – شرایط خاص آب و هوایی
 • نیروی کمکی برقی
 • روکش چرم
 • دکمه‌های کنترلی
 • حساس به سرعت
 • پدال شیفتر

معایب آلفارومئو 4C spider

کمبود تجهیزات رفاهی

واردات بسیار محدود

خدمات پس از فروش و هزینه ی بالای نگهداری و سرویس

نامناسب برای استفاده ی شهری

آلفارومئو 4C spider

آلفارومئو 4C spider در سال 1966 ساخته شد و از اخرین طراحی های باتیستا پیانفارتینا در شرکت الفا رومئو است.

این خودرو به تنهایی 30 سال تاریخ رانندگی را تعریف کرد، سفیر طراحی ایتالیا در سراسر جهان شد و نمادی پویا و درخشان از تولید خودروی ایتالیایی بود.

عنکبوت آلفا رومئو (به انگلیسی: Alfa Roomedy Spider) که در سراسر جهان مشهور است، و نه فقط در میان علاقه‌مندان به ماشین، آخرین خودرویی بود که در سال 1966 توسط Battista Pinanferina طراحی شد، یک طراحی بی نظیر باعث می شود همه بایستند و خیره شوند.

علاقه مندان به رانندگی و عاشقان خودروها به خوبی می دانند که شما واقعا نمی توانید از آلفارومئو 4C spider متنفر باشید.

رودستر 1128 کیلوگرمی الفا رومئو، با 4 سیلندر و با حداکثر توان 237 اسب بخار و  خطوط براق، رنگ های برجسته خارجی و حضور آمرانه چشم همه را به خود جلب می کند.

رودستر آلفارومئو 4C spider با امکاناتی مانند کامپیوتر سفری،آینه الکتروماتیک و 4 اسپیکر و نمایشگر مرکزی و ایمنی بالا توانسته نقدهای مثبتی دریافت کند و در بازار سهمی هرچند به نسب سایر محصولات آلفا رومئو کم، اما قابل قبول بگیرد.

مشخصات فنی آلفارومئو 4C spider:

مشخصات بدنه

نوع بدنه رودستر

ابعاد بدنه 3988 در 1867 در 1184 میلی‌متر

تعداد سرنشین 2

حجم صندوق عقب 105 لیتر

تعداد سوپاپ 16

حداکثر توان 237 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه

حداکثر گشتاور 350 نیوتن‌متر در 2200 دور در دقیقه

زمان رسیدن به سرعت 100 کیلومتر 4.3 ثانیه

حداکثر سرعت 257 کیلومتر بر ساعت

سیستم تهویه هوا دبل زون آلفارومئو 4C spider

ماشین های لوکس علاوه بر امکانات منحصر به فردشان، تجربه ی رانندگی را برای کاربران لذت بخش می کنند.

یکی از بخش‌ های مهمی که راحتی ما در خودرو را تحت تاثیر قرار می دهد، دمای داخلی کابین یا اتاق خودرو است.

شرکت آلفارومئو برای رفاه حال مشتریان خود از سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دبل زون استفاده می‌ کند.

این سیستم کنترل دما و تهویه مطبوع به شکلی طراحی شده است که برای راننده و فردی که روی صندلی سرنشین می‌ نشیند، فضای مجزا و معتدل فراهم سازد.

و با انجام تهویه هوا اجازه می‌ دهد که سرنشینان خودرو بتوانند به راحتی از هوای تازه استفاده کنند

سرنشینان مختلف خودرو نیازها و انتظارات مختلفی از سیستم تنظیم دما و تهویه مطبوع خودرو دارند و سیستم دبل زون به راحتی می تواند انتظارات آنها را برآورده کند.

همین موضوع باعث می‌ شود تا در گرمای تابستان یا سرمای زمستان به راحتی دمای داخل خودرو را در محدوده دلخواه خود تنظیم کنید.

برای تنظیم سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دبل زون آلفارومئو کافیست که دستگیره‌ های کنترل این سیستم را روی حالت مورد نظر خود بگذارید.

با استفاده از این دستگیره‌ ها که در مرکز داشبورد قرار دارند، سرنشین و راننده می‌ توانند به صورت جداگانه تنظیمات مورد نظر خود را روی بخش‌ های مورد نظر خودرو اعمال کنند.

البته وجود سیستم تصفیه هوا این امکان را می‌ دهد که در روزهای آلوده یا در جریان ترافیک از بوی دود و سایر آلودگی‌ های موجود در هوا در امان باشید.

آلفارومئو ایران 4

آلفا رومئو در ایران

آلفارومئو نیز همانند بسیاری از برندهای معتبر دنیای خودروسازی نظیر فولکس واگن، هوندا و سوبارو، حضور کم‌رنگی در کشور داشته است و شرکت واردکننده به علت تحریم و قانون منع ورود خودروهای لوکس نتوانست عملیات بازاریابی و فروش خودروهای آلفارومئو را به‌خوبی انجام دهد.

سه محصول شرکت آلفارومئو به نام‌های میتو، جولیتا و 4C در بازه زمانی کوتاهی وارد بازار کشورشدند و میان خریداران به ویژه دوستداران ماشین های اسپرت و سرعت به محبوبیت رسید.

پس از شروعی  طوفانی، آلفارومئو در ایران به علت توقف واردات توسط دولت، امروزه به‌سختی می‌توان خودروهای این برند مانند آلفارومئو 4C spider را در خیابان‌های ایران مشاهده کرد.

پیچیدگی فوق‌العاده بالا موتور، فنربندی اسپرت و کم ارتفاع و نبود زیرساخت برای انجام خدمات تعمیر و نگه‌داری، سرویس و تعمیرات محصولات الفا رومئو برای مشتریان تبدیل به یک چالش اساسی شده است.

گارانتی قطعات و خدمات آلفا رومئو در ایران

محصولات خارجی از جمله خودروها دارای گارانتی معتبر  و گواهی های استاندارد شرکت سازنده هستند.

خودروهای آلفارومئو نیز با گارانتی معتبر به دیگر کشورها صادر می‌ شوند.

اما متاسفانه در ایران شرایط استفاده از گارانتی آن وجود ندارد. بنابراین آلفارومئو ایران به عنوان مرکز معتبر این برند در ایران مشغول به کار شده
تمامی خدماتی که برای ماشین شما در مجموعه آلفارومئو ایران انجام می‌ شود، دارای گارانتی بوده و از بابت اصل بودن قطعات خیالتان کاملا راحت خواهد بود.

برای کسانی که مشتری آلفارومئو ایران هستند، یک سامانه طراحی شده تا سوابق مربوط به تعمیرات خودرو در آن قرار گیرد

. با این کار شما از روند تعمیراتی که بر روی خودروی شما انجام شده باخبر خواهید بود. همچنین برای سرویس‌ های دوره‌ ای بهتر می‌ توانید متوجه مشکلات پیش آمده برای خودروی خود باشید.

شما می‌ توانید با مراجعه به آلفارومئو ایران از خدمات مربوط به تهیه قطعات آلفارومئو به صورت اورجینال استفاده کنید.

دیگر لازم نیست نگران وجود قطعات فیک و بی‌ کیفیت بر روی خودروی خود باشید. تمامی قطعاتی که تعویض می‌ شوند، اصل بوده و دارای گارانتی می‌ باشند. متخصصان  مرکز که آموزش دیده و مورد اطمینان هستند در زمان تعویض حتما شما را راهنمایی خواهند کرد.

قیمت آلفا رومئو

بسته به شرایط و نوسانات ارز، و همچنین کارکرد موتور و سال ساخت، خرید یک ماشین الفا رومئو می تواند از یک میلیارد و دویست تا دو میلیارد دویست در نوسان باشد.